פרק 1:הכירו את האורחת שלכם – קנדידה אלביקנס

גבירותיי ורבותיי הכירו את הפטרייה קנדידה אלביקנס. היא לא צריכה לעלות לבמה. למרות שאתם לא רואים אותה, וחלק מתכחשים לה (כולל רוב הרופאים בקהל), היא כבר נמצאת בבטן שלכם. נכון, כל אחד ואחד מכם (כולל אתם – הרופאים בקהל) מארח את הפטרייה הזו. פטרייה שככל הידוע אין לה שום תפקיד חיובי חוץ מלהזכיר לכם שהמצב הבריאותי שלכם מדורדר.

בגוף בריא הפטרייה הזו שקטה ולא מזיקה, היא מתקיימת כאורגניזם קטן ונחבא אל הכלים. אבל כשתיתנו לה את התנאים המתאימים היא תתחיל לגדול. כפטרייה היא לא מתחלקת כדי לגדול, אלא שולחת זרועות(קורים). קורים ארוכים ארוכים. הפטרייה אוהבת לאכול את המולקולות הארוכות כמו גלוטן וקזאין, שמערכת העיכול לא מתגברת עליהם. היא פורחת שמערכת העיכול אינה במיטבה ואוכל לא מעוכל עובר בה.  היא תפרח לאחר שהאנטיביוטיקה (שהרפואה המערבית מחלקת ביד רחבה) תשמיד את החיידקים הטובים במעי, משום שהם מתחרים איתה על המזון. היא תשגשג במערכת העיכול לאחר שמתכות כבדות, חומרי הדברה, מולקולות פלסטיק, הורמונים, ממתיקים מלאכותיים, צבעי מאכל, מייצבים, חומרי שימור,  ושאר מרעין בישין של התזונה המערבית יפגמו בתהליך העיכול.

בנוסף היא גם תמיר את הכספית הטהורה המשתחררת מהסתימות שלכם למתיל-מרקורי, תרכובת שנספגת היטב בדם (בניגוד לכספית הטהורה), חודרת למוח, ומאוד רעילה. היא אפילו מפיקה מעט אנרגיה מהתמרת הכספית למתיל מרקורי.

הקורים של הפטרייה נשלחים לבין התאים המרכיבים את דופן המעי, ויגרמו לזליגה של המזון הלא מעוכל לתוך הדם (Leaky gut). תופעה שבפני עצמה גורמת לבעיות רבות. הנבגים של הפטרייה ינשאו בדם ויכולים להגיע לאיברים רבים.

הפטרייה הזו גם מייצרת חומרים שגורמים לתשוקה לאוכל שהיא אוהבת  – סוכר ופחמימות. נשמע מוזר אבל זו המציאות.

עוד תכונה מעניינת – היא יודעת להשתנות. אומנם התכונה נכונה  לגבי כל האורגניזמים, אבל אצל האורחת הקטנה-גדולה הזו, יכולת השינוי מרשימה במיוחד.

והתכונה הכי מעניינת (אם לנקוט בלשון עדינה) של האורחת שלכם – גרימת סרטן. ד"ר סימונצ'יני מייחס את התפתחות הגידולים הסרטניים לפטריה הזו. התיאוריה על רגל אחת – כשהפטרייה יוצאת מכלל שליטה ויוצרת גידול לא מבוקר בגוף, הגוף מנסה לבלום את הפטרייה ויוצר גידול סביב לפטרייה. לטענת ד"ר סימונצ'יני זה הגידול שנחשב לסרטני. ד"ר סימונצ'יני ריפא חולים בסרטן סופני בעזרת סודה לשתייה שמשנה את סביבת הגידול לבסיסית – סביבת גידול שהפטריה אינה מחבבת.

בקיצור הפטרייה הזו יושבת בשקט ומחכה לשעת כושר. הרעלת כספית מסתימות, מזון מעובד, מוצרי חלב, טיפול אנטיביוטי, או חולשה אחרת של מערכת העיכול, גורם נפשי, והיא תתחיל לפרוח.

מהמעי היא תישלח נבגים לזרם הדם ומשם לאיברים אחרים.