חייו של אלן סמית' ניצלו בזכות ויטמין C

אלן סמית' מניו-זינלנד ניקלע למצוקה נשימתית לאחר שחלה בשפעת החזירים. ההתדרדרות של אלן היתה מהירה. הוא חובר למכונת הנשמה, ונכנס למצב של קומה. הריאות של אלן התמלאו נוזלים ולא נראו בתצלום X-ray. בנוסף אבחנו לאלן סוג של לוקמיה, שניתנת לטיפול אם הוא היה בריא.

לאחר תקופה הרופאים ביקשו לנתקו מהמכונה ולאפשר לו למות.

משפחו של אלן סמית' (שהיה נשוי עם 3 ילדים) לא השלימה עם גזר-הדין. הם החליטו שאלן יקבל ויטמין C בכמויות גדולות ישירות לדם (Intravenous Vitamin C –  IVC ). הרופאים סרבו, אולם המשפחה התעקשה ועמדה על דעתה בכל הכוחות. הרופאים היו תמימי דעים שויטמין C לא יעזור, אולם הם הסכימו לתת את הויטמין במשך יומיים בשל האמונה החזקה של בני המשפחה.

הטיפול ב- IVC התחיל. אלן קיבל מספר מנות של עשרות גרמים ויטמין C ביום.  כעבור יומיים של טיפול (בלבד) הריאות החלו להראות ב- X-ray, סימן מעודד שהנוזלים מתפנים מהריאות.

הרופאים טענו שטיפול אחר שלהם גרם להטבה… בני המשפחה שאלו מדוע לא הצעתם זאת לפני שניסינו ויטמין C?

כעבור יומיים נוספים נראה שאלן שוב מתדרדר. בני המשפחה גילו שהרופאים הפסיקו את הטיפול בויטמין C. הרופאים לא הסכימו להמשיך בטיפול עם ויטמין C. בני המשפחה זעמו, ובצורה שהם לא מפרטים גרמו לרופאים להמשיך בעירוי של ויטמין C, אולם בכמויות קטנות של 2 גרם ליום. ההתאוששות של אלן הואטה מאוד.

לאחר מכן שוב הרופאים החליטו להפסיק את הויטמין C. המשפחה החליטה להילחם באמצעים משפטיים. שוב החזירו אותו לטיפול בגרמים בודדים ויטמין C.

אלן התאושש באיטיות רבה. אולם בסופו של דבר היה חזק דיו כדי לבלוע מזון. בני המשפחה נתנו לו תרכובת יעילה של ויטמין C דרך הפה. בכמויות גדולות. אלן התחיל להתאושש במהירות רבה. כעבור שבועיים יצא על רגליו מבית החולים וחזר לביתו. אלן הבריא מהשפעת.

הסיפור כולו תועד ב-60 דקות של רשת  3News:

60 דקות של רשת 3News

הנוסחא של התרכובת לויטמין C בבליעה בה השתמש אלן  מפורטת באתר הבא.

בישראל משרד הבריאות מינה וועדה לבדיקת הכמות המומלצת של ויטמין C, הוועדה הגיעה למסקנה שיש לאמץ את הנחיות ה-FDA האמריקאי. הכמות המומלצת לקשישים היא 60 מ"ג לדעת הוועדה. בערך אלפית מהכמויות שנטל אלן סמית' ישירות לתוך הווריד.