קטגוריות
"משבר האקלים"

אנרגיה גרעינית מזהמת מוצעת כפיתרון ל"משבר האקלים"

בתאריך 13.11.2020 עיתון "הארץ" מצטט חמישה פתרונות של ארגון https://drawdown.org/

חכמי הארגון ישבו וחשבו מה יפתור את "משבר האקלים". הנראטיב שלהם שחייבים להפחית את גזי החממה. מה אחת המסקנות? להגביר את השימוש באנרגיה אטומית!

בלתי יאמן, אבל ממש כך! האנרגיה שיצרה זיהומים של חבלי ארץ למאות שנים בצ'רנוביל, ובפוקושימה במקומות נוספים. שיטה שגרמה לעשרות אלפי נפגעים ואלפי הרוגים, וגרמה לזיהום אדיר ביבשה האויר ובאטמוספירה.

יצוין שלאנרגיה אטומית כיום יש שתי בעיות קשות מאוד שעדיין לא נפתרו:

1. הכורים דורשים קירור מתמיד. כדי לקיים את הקירור צריך אספקת מים מתמדת, מערכת קירור מתפקדת, ואנרגיית חשמל זמינה. בהעדר אחד מהגורמים הנ"ל, הכורים עלולים פשוט להנמס ולגרום לזיהום נרחב ובעל השלכות חריפות על החי והצומח כפי שקרה בפוקושימה ובצ'רנוביל. ניתן לומר שבמהות הכורים האלה חסרי יציבות, וכשמפסיק הקירור שלהם עקב הזנחה, תקלה, חבלה במזיד או גורם עליון – התוצאות נוראיות.

2. אין למפעילי הכורים מושג מה לעשות עם הררי פסולת רדיואקטיבית שנוצרת בתהליך. אחד הפתרונות הלא מוצלחים זה לעטוף אותם בטונות של זכוכית ולקבור אותם עמוק באדמה בתקווה שזה לא יזהם את המים והאדמה. או לפחות לא יקרה בדור שלהם…

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%AA_%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%99%D7%91%D7%99%D7%AA

פתרון כל כך בעייתי שמוצע גורם להרהור- האם הפמפום של "משבר האקלים" הוא בעצם סוס טרויאני להשגת מטרות אחרות לגמרי?

תגובה אחת על “אנרגיה גרעינית מזהמת מוצעת כפיתרון ל"משבר האקלים"”

כתיבת תגובה