ד"ר בקי נטרג'אן מומחית לגסטרואנטרולוגיה שינתה את דעתה

במשך שנים ד"ר בקי נטרג'אן, מומחית לגסטרואנטרולוגיה (מומחית למערכת העיכול), טיפלה בפציינטים לפי הרפואה האלופטית (של קופת חולים). גיל החולים שהגיעו אליה בשל בעיות עיכול הלך ופחת עם השנים. אבל הדבר שיותר הציק לה – שהטיפולים והתרופות שהיא נתנה פשוט לא עזרו. הפצייניטים חזרו אליה שוב ושוב כשמצבם הולך ומחמיר. תופעות לוואי מהתרופות התווספו לבעיה הראשונית, ובקי היתה חסרת אונים. בקי נתנה את התרופות שמוכרני חברות התרופות נתנו לה. מוכרנים שהיו מבקרים אותה 5-6 פעמים ביום!

יום אחד פציינטית שהייתה חולה קשה עם בעיות עיכול, כאבי ראש, השמנה, עייפות עמדה להיכנס לחדרה. הפציינטית לא ביקרה אצל בקי מזה שנה, אבל ד"ר בקי זכרה אותה מהביקורים הקודמים, ביקורים בהם היא נתנה לה את התרופות הסטנדרטיות שכמובן לא עזרו. בקי רצתה להתחבא מתחת לשולחן, היא ידעה שידיה ריקות, אין לה מזור.

הפציינטית נכנסה ובקי נדהמה. הפציינטית היתה רזה, ספורטיבית, קורנת בריאות, ומלאת חיות.

בקי שאלה אותה מה קרה? והפציינטית ענתה שהיא נטשה את התרופות של החברות התרופות והתחילה בדיאטה חדשה, ולקחה תוספי מזון מסוימים. היא הבריאה לחלוטין.הפציינטית לא חזרה כדי לקבל טיפול, אלא רק להסביר לד"ר בקי על השיטה. היא הרופאה היחידה שהיא חזרה להסביר לה. וזאת משום שהיא היתה היחידה שהקשיבה לה!

בקי התעניינה בשיטה ולמדה. לא היתה זו שיטת פלאים, אלא אותם שינויים שמומלצים באתרים רבים בתזונה ובאורחות החיים.

מאז בקי התחילה הדריכה את הפציינטים שהגיעו אליה כיצד לרפא את עצמם. העמיתים (רופאי המשפחה) ששלחו אליה חולים קצת חששו, שכן "דר בקי השתמשה בשיטות משונות. גם התחילו להסתובב שמועות על הרופאה שמשתמשת ב"וודו". אבל התוצאות דברו בעד עצמם. הפציינטים התחילו להבריא!!!

ד"ר בקי פרסמה את קורותייה בספר שפרסמה.

ד"ר בקי לא ערכה מחקרים מתישים על יעילות הדיאטה, ועל חוסר יעילות התרופות. היא לא הסתמכה על ג'ורנלים מהודרים, ועל מחקרים מטעם חברות התרופות.  היא פשוט התבוננה בהתרחשות במרפאה שלה, הסתמכה על ההיגיון הפשוט ועל נטיית הלב. ד"ר בקי  לא יכלה לראות את הפציינטים חוזרים שוב ושוב לקבל את המרשמים לתרופות שלא ממש עזרו להם, ולעיתים קרובות סבכו אותם עם תופעות לוואי.