הרעלת כספית ואמלגם

הרעלת כספית היא מצב מוכר ברפואה, הביטויים של הרעלת כספית הם מגוונים, רבים מאוד, ומשתנים מאדם לאדם.

הרעלת כספית כתוצאה מסתימות אמלגם לעומת זאת, זהו נושא השנוי במחלוקת עזה. אני מניח שאפילו היום רוב רופאי המשפחה לא יודעים על האפשרות הזו. השורש למחלוקת נובע כנראה מכך שהכרה בבעיה היא למעשה הפניית אצבע מאשימה כלפי המימסד הרפואי אשר הכניס ומכניס סתימות אמלגם מדי יום למיליוני אנשים. די להזכיר שבארה"ב עד לפני מספר שנים רופא שיניים שהכריז שמרפאתו נקייה מכספית, הסתכן בביטול רישיון רפואת השיניים שלו!!!

עם זאת הגוף שלנו לא מתחשב במחלוקות "פוליטיות", ואם הוא מורעל מאמלגם עדיין הוא יראה את הסימפטומים האופיניים – אפילו אם מרבית רופאי המשפחה, וכל רופאי השיניים לא יכירו באפשרות זאת. לשמחתי הגוף לא קורא ז'ורנלים רפואיים כמו לנצט, ולא תמיד מתפקד לפי ציפיות הרופאים – אילו הדבר התרחש, תוך זמן קצר, לא היה נשאר אדם אחד על כדור הארץ.

האם קיימים רופאים שמנסים לברר אפשרות של הרעלת כספית לפני שהם מתחילים להפציץ את הגוף בכימיקלים לטיפול בסימפטומים? אולי, אבל לבטח הם נדירים (זן נדיר ומיוחד שיש לטפח).

אני חושב שאין להסתפק בטיפולים הסימפטומטים שמציע הרפואה המערבית. לדוגמא: ציפרלקס היא לא תרופה לעצבנות, זהו סם שמפחית סימפטומים מסוימים ומעצים אחרים. סימבקור זו לא תרופה למניעת התקפי לב, זהו כימיקל שמנמיך את רמת הכולסטרול, תוך שהוא משנה את פעילות הכבד והכליות, ולפיכך עלול לגרום נזק, בעוד שהתועלת שלו שנויה במחלוקת. כשאתם נתקלים בסימפטומי הכספית, הטיפול הסימפטומטי של הרפואה המערבית, בטווח הארוך יבוסס אותכם עמוק יותר בבוץ. אם אתם רוצים לפתור את הבעיה תצטרכו להפשיל שרוולים ולעבוד.

נקודת התחלה מצוינת היא ספרו של פרופ' אנדי קטלר, שמציע שיטה מעשית לאבחון הרעלת כספית. הוא גם מפרט דרכים לטיפול בבעיה ולניקוי הגוף מהכספית, כשהתהליך דרוש.

אנדי קטלר כדרך אגב מעריך את כמות האנשים שנפגעו מכספית בארה"ב בכ- 1-5%, הוא מציין שהערכה אינה מדעית ונועדה בעיקר ליצור מוטיבציה לטיפול בבעיה ומניעתה.

לפי ההתרשמות הלא מדעית שלי – ההערכה של אנדי קטלר נמוכה מדי.

הספיגה של כספית (כ-10 מיקרוגרם ביום במקרה ממוצע), ויכולה לעלות עד לעשרות מיקרוגרמים ביום (ואפילו 100 מיקרוגרם) כשיש בעיות ספציפיות כגון סתימות סמוכות מחומר שונה, סתימה מתפרקת, גשר ליישור שניים שנוגע בסתימת אמלגם, כתר שנוגע באמלגם, או סתם לעיסת מסטיק ממושכת במשך שבועות כפי שקורה לחלק מאיתנו כשאנחנו בתקופה של קושי נפשי, ועוד נסיבות ראו בפוסטים קודמים.

לפיכך ההערכה שלי, גם אנשים המפנים את הכספית ביעילות מגופם, נפגעו בצורות שונות ומשונות מהאמלגם, וטווח הסיפמטומים עצום – מגרנות, כאבי ראש, עצבנות, אפטיות, דיכאון, יובש בעור, רעד בידיים, ביישנות, חוסר ריכוז, ועוד מאות סימפטומים אפשריים.

לא ניתן להדגיש זאת מספיק, הכספית היא רעל רב עוצמה, לפיכך לעניות דעתי כדאי להוציאה מהגוף  אולם לדעתי חובה לנקוט אמצעי זהירות בעת החלפת סתימות האמלגם וכן ללוות את התהליך ביעוץ מקצועי של מומחה להרעלות כספית.בתחום של בטיחות בהחלפת הסתימות ויעוץ מקצועי הרחבתי בפוסט המקושר. אם קראתם עד כאן, לטובתכם קראו את הפוסט המקושר.

15 תגובות “הרעלת כספית ואמלגם

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום, הזדעזעתי ושמחתי לקרוא את הכתבות פה באתר
  אני סובל מרעידות בגפיים כבר עשר שנים
  והרפואה הקונבנציונלית לא רק שלא עזרה אלא הוסיפה נזקים
  אני הגעתי למסקנה שמדובר בסתימות האמלגם
  ולאחר קריאה באינטרנט אני בטוח שבזאת מדובר

  רציתי לדעת האם יש רופא בארץ שמתמחה בהוצאת סתימות כאלו
  כמו שנראה בקליפ?

  תודה רבה

  1. דינה

   שלום למחבר הכתבה,

   רציתי מאוד לבקש לשלוח לי שם של רופא המתמחה בהוצאת סתימות אמלגם.
   זה חשוב בשבילי מאוד.
   אודה המון…

   דינה.

 2. רבקה

  שלום

  קודם כל תודה רבה על הכתבה.

  לי אין יותר מדי סימפטומים קשים תודה לאל אבל כן יש לי עויינות ומצבי רוח משתנים ועצבנות או עצבות, אולי חוסר ריכוז וניכר שהמצב רק מחמיר, כאילו יש יותר ויותר כספית שמשתחררת לאורך השנים אני כמעט בת 30. יש לי 5 סתימות אמלגם, שחלקן בנות יותר מעשר שנים. אני פוחדת פחד מוות מתהליך ההסרה! קבעתי תור אצל הדוקטור היחיד שמצאתי באינטרנט (ד:ר ירדן גולדשטיין "ביודנט"), כל כך מפחיד שתשתחרר עוד כספית או שחס ושלום יגרם עוד נזק (בלתי הפיך למערכת העצבים חס ושלום). האם ידוע לך אם הוא רופא שניתן לסמוך עליו ? האם ידוע לך על רופא שמשתמש בחסם גומי ובאמת משתדל שלא לגרום נזק ולהרוס את חיי המטופלים שרק רוצים להיפטר מהכספית? הסכנות כל כך מפחידות.

  כמו כן ציינת מספר פעמים שאת תהליך הקילציה יש לעשות עם רופא שמומחה לעניין. זה תהליך מסוכן. האם אתה יכול להמליץ על רופא כזה?? בישראל, או בהולנד.

  תודה רבה מראש על עזרתך!

  1. אלמוני

   שלום רבקה, אני מציע לך לחשוב פעמיים לפני
   הסרת האמלגם
   זה מסוכן לא פחות מלהשאיר אותם בפה

 3. אנונימי

  שלום רב,
  רק היום גיליתי את הבלוג שלך. איזה כייף וכמה חשוב שיש אנשים כמוך.
  אני גרה בירושלים ואשמח אם תוכל להפנות אותי לרופא שיניים מתאים להחלפת סתימות האמלגם.
  תודה, בלהה

  1. admin מאת

   שלום ותודה. אני לא ממליץ על רופאים בפומבי. החזרתי לך תשובה לאימייל.

 4. דינה

  שלום למחבר הכתבה,

  רציתי מאוד לבקש לשלוח לי שם של רופא המתמחה בהוצאת סתימות אמלגם.
  זה חשוב בשבילי מאוד.
  אודה המון…

  דינה.

 5. admin

  שלום דינה, אני מסכים שזה מידע חשוב. אבל אני הפסקתי להמליץ על רופאים.

  בהצלחה.

 6. ויקי

  שלום רב!

  אני מחפשת נואשות רופא שיניים באזור צפון, אשר מחליף את סתימות האמלגם בצורה הבטוחה, וגם לשחזורים ללא ביספנול. אשמח מאד לעזרה בנושא, כי עד עכשיו מצאתי רק רופאים במרכז הארץ, ואין לי שום אפשרות להגיע לשם.

  תודה רבה מראש!
  ויקי

 7. אביב

  שלום ותודה על האתר המעולה.

  יש לי הרבה סתימות אמלגם גדולות. אני גר בירושלים, ואינני מוצא רופא שיניים בירושלים המתמחה בהחלפת סתימות אמלגם בסתימות לבנות.
  איך אוכל לראות רשימה של רופאי שיניים שעושים זאת?
  אודה על הודעה במייל כשתהיה תשובה.

 8. יוני

  סובל מהרעלת כספית חמורה שבחשבה לטרשת נפוצה מזה עשור. בעקבותה 100% נכה. מחפש אדם המתמחה בקילציה.

סגור לתגובות.